Srpen 2008






// Students //

28. srpna 2008 v 13:39
aknikik55.blog.cz
Hermiona Granger










// Namalované obrázky z Hp7 //

5. srpna 2008 v 12:31 | Aknikik
Hedvika





// Vlkodlak //

2. srpna 2008 v 16:34
Vlkodlak
Vlkodlak je noční obluda, která se vyskytuje po celém světě. Je několik možností, jak se stát vlkodlakem- buď je to někdo, kdo má schopnost měnit podobu nebo někdo koho kousne jiný vlkodlak a nebo se jako vlkodlak už narodí. Dosud neexistuje účinný lék, který by působil, aby se z člověka nestal vlkodlak. Ale v posledních letech pokroky ve výrobě rostou a dokáže se vyrobit lektvar, který umí utlumit nejhorší příznaky. Vlkodlak oproti zvěromágovi, který se mění úmyslně nemá navybranou, jednou měsíčně, za úplňku, se jinak zcela zdravý kouzelník nebo mudla promění ve vražednou bestii a zapomíná kým je, zabil by i svého nejlepšího přítele. Vlkodlak dává lidské kořisti přednost před jakoukoliv jinou. Navíc reaguje jen na volání svého vlastního druhu. Výraz werewolf je složeninou angolsaského slova were, což znamená člověk a slova wolf neboli vlk- vlčí člověk.

// Chroptící chýše //

2. srpna 2008 v 15:07
Chroptící chýše
Chroptící chýše stojí na okraji Prasinek a lidé říkají, že je to nejstrašidelnější dům v celé Británii. Je spojena s Bradavicemi tajným tunelem, který vede přes vrbu mlátičku. Chroptící chýši využíval Remus Lupin, který se stával každý úplněk vlkodlakem a proto se v ní musel skrývat, aby neublížil jiným studentům, kteří se potulovali po pozemcích. Od té doby, co se stala chroptící chýše Lupinovým útočištěm slýchavali vesničané podívné zvuky a tak si usmysleli, že tam nejspíš straší. Ale ty zvuky dělal Remus, který se právě proměňoval ve vlkodlaka a cyklus proměny je velice bolestivý. Ve třetím díle se stavá chroptící chýše úkrytem Siriuse Blacka, když chce vniknout do Bradavic. Sirius chce zabít Ronovu krysu, Prašivku. Je však odhalena a ve skutečnosti to není obyčejná krysa, je to zvěromág Petr Pettigrew. Blackův dřívější přítel, který zradil a prodal Jamese a Lily Potterovi Voldemortovi. Z tohohle zločinu byl obviněn právě Sirius Black. V sedmém díle, Severus Snape je zabit v chroptící chýši Voldemortovým hadem, Naginim.
Chroptící chýše

// Godrikův důl //

2. srpna 2008 v 11:15
Godrikův důl
O vesničce zvané Godrikův důl se nejvíce dočteme v sedmé knize. Nachází se v jihozápadní Anglii a narodil se tu jeden ze zakladatelů Bradavické školy čar a kouzel - Godrik Nebelvír. V Godrikově dole byla zkuta i první zlatonka a to kovářem Bowmanem Wrigntem. Hřbitov je plný jmen prastarých kouzelnických rodin, což bezpochyby vysvětluje četné historky o přízracích a strašidlech, jimiž je místní kostelík už po mnoho staletí opředen. Žil tu jak jeden z bratrů Peverellů, kteří podle pohádky z Bajek barda Beedleho potkali samotnou Smrt a získali od ní Relikvie smrti. Ingotus Peverell je předkem rodiny Potterů, která v Godrikově dole také žila. Lily a Jamesovi se tu narodil Harry Potter a 31. října 1981 tu byli oba zabiti lordem Voldemortem, který označil Harryho jako "sobě rovného" a tím také naplnil věštbu profesorky Trelawneyové. Rozmetané první patro domu Potterů a památní desku u branky do domu najdete ve vesničce stále. Pro mudly je neviditelná. Žil tu také po "onemocnění" své sestry Albus Brumbál s bratrem Aberforthem, sestrou Arianou a matkou Kendrou. Matka i sestra tu zemřeli a jsou zde pohřbeni. V Godrikově dole žila a byla zabita Batylda Bagshotová, autorka Dějin čar a kouzel. V sedmém díle se tu Voldemortovi mále podařilo dokončit to, co zde v roce 1981 začal. Zabít Harryho s Hermionou se mu ale nepodařilo a oboum se podařilo uniknout. Harry si tu zlomil hůlku. Na náměstí Godrikova dolu najdete sochu Jamese, Lily a Harryho na uctění jejich památky.
Sousoší Potterových v Godrikově dole