Červenec 2008

// Přívěsky na krk //

31. července 2008 v 20:48
Který se vám líbí nejvíc?????

// Lego Hp3 //

31. července 2008 v 20:37// Hp6- Official Trailer 0.1 //

30. července 2008 v 22:34

Konečně tady máme ten očekáváný trailer k blížícímu se filmu Harry Potter a princ dvojí krve...Uvídíte v něm např. malého Voldemorta v sirotčinci a Brumbála za mládí..a také scénu, která nebyla v knížce..kdy Šedohřbet napadne doupě..a Ginny s Harrym utíkají..


// Let na testrálech //

30. července 2008 v 11:06

// Aragog //

23. července 2008 v 12:27
Aragog
Aragog je nestvůrný osmioký pavouk (akromantule) schopný lidské řeči a pochází ze vzdálené země. Aragog je veliký asi jako menší slon. Na černém těle má šedivé skvrny a všechny oči na ošklivé hlavě s kusadly má mléčně bílé a je slepý. Kdysi dávno jakýsi cizí obchodník ho daroval Hagridovi, když byl ještě vejce. Tenkrát byl Hagrid ještě malý kluk, ale staral se o něho, schovával ho v přístěnku na hradě a krmil ho zbytky od stolu. Když Aragoga odhalili a dávali mu za vinu smrt Ufňukané Uršuly, hagrid ho zachránil a dodnes žije v Zapovězeném lese. Dokonce má i ženu Mosag, díky ní se Aragogova rodina hodně rozrostla. V druhém díle si Harry a Ron mysleli, že netvor, který se skrývá v Tajemné komnatě je právě Aragog, ale ukázelo se, že to není pravda a Harry s Ronem se málem stali večeří Aragogových dětí. Ukázalo se, že tito pavouci se netvora v komnatě bojí a je pro ně smrtící. Aragog byl velice starý pavouk a v šestém díle onemocněl a umřel. Harry, Hagrid a profesor Křiklan mu jdou na pohřeb, který se koná u hájenky. Jed akromantule je velice vzacný a jen tak se nezíská.

// Cornwallští rarachové //

22. července 2008 v 20:44
Cornwallští rarachové
Cornwallští rarachové jsou velmi legrační tvorové, ale stanou se i nebezpečnými. Rarachové se nejčastěji vyskutují v anglickém Cornwallu. Jsou kovově modří, až 8 palců vysocí a velice nezbední. Mají špičaté obličeje a ječí tak, že to připomíná jako by se hádalo hejno papoušků. Dorozumívájí se pisklavým švitořením, které je srozumitelné jen jiným rarachům. Když začnete křičet, mohou se ještě více rozzuřit a jsou rychlí jako rakety. Rodí živá mláďata. Ve třetím díle profesor Lockhart vypustil rarachy do učebny a udělali tam veliký rozruch a nepořádek. Chudák Neville, který visel nahoře na lustru. Hermiona je ochromila kouzlem Imobilus a tak je mohli zpátky narvat do klece.

// Bazilišek //

22. července 2008 v 19:26
Bazilišek
Z mnoha strašlivých dravých zvířat a netvorů, kteří obcházejí po naší zemi, žádný z nich není podivnější a vražednější než bazilišek, známý také jako Hadí král. Tento had, který může dorůst do obrovitých rozměrů a žije mnoho set let se rodí z kuřecího vejce, které je nakladeno ropuchou. Způsoby, kterými zabíjí své oběti jsou překvapivé, protože bazilišek má k tomu účelu velké množství smrtících jedovatých zubů, ale také zabíjí pouhý pohled do jeho žlutých očí. Když pohlédnete do jeho očí přes zrcátko nebo přes kaluž vody- zkameníte. Pavouci před baziliškem prchají, jelikož je jejich úhlavním nepřítelelem. On sám, však prchá před kokrháním kohouta, které je také smrtící. Bazilišek byl netvor, který byl ukryt v Tajemné komnatě a poslouhal jen příkazy Toma Raddleho. Harry ho však zabil a tím zachránil Ginny. Ale také hodně pomohl Brumbálův fénix Fawkes, který baziliškovi propíchl oči. Harry ho potom zabil mečem Godrica Nebelvíra, který vytáhl z Moudrého klobouku. Baziliškův zub zničil i první viteál Voldemorta.


// Životopis Chrise //

19. července 2008 v 20:50
Christopher William Rankin
Chris Rankin se narodil 8. listopadu 1983 v Aucklandu v Novém Zélandu. Jeho nejslavnější role je Percy Weasley ve filmech o Harry Potterovi. Také se objevil v mini sérii The Rotter's Club, ve které ztvárnil Staceyho Castra. Žil v Rothesay Bay až do šesti let. Poté se přestěhoval do Norfolku ve Velké Británii. Navštěvoval Shipdham Primary School, Northgate High School, a Dereham Sixth Form College. Mimo jiné má 3 guinejská prasátka jmény Fred, George a Brumbál. Také má strach z pavouků jak Ron ve filmech Harry Potter.
Filmografie
Harry Potter a Kámen Mudrců (2001)
Harry Potter a Tajemná Komnata (2002)
Harry Potter a Vězeň z Azkabanu (2004)
The Rotters' Club (2005)
Harry Potter a Fénixův řád (2007)

// Životopis Davida //

18. července 2008 v 21:42
David Thewlis
David Thewlis začínal jako rockový kytarista. K herectví se dostal tak, že následoval své dva spoluhráče ze skupiny ve studiu na londýnské divadelní škole Guildhall School of Music and Drama. Zatímco jeho přátelé se po čase vrátili do Blackpoolu a kapelu obnovili, David už se vracet nechtěl. Další hereckou průpravu získal v klasickém repertoáru na jevištích londýnských divadel The Barbicon, Royal Court a Young Vic.
Účinkoval v úspěšném komediálním seriálu TV stanice BBC "Only Fools and Horses" (Jen blázni a koně). Mezinárodní úspěch a řadu ocenění (mj. cena na MFF v Cannes 1993, Cena newyorských film. kritiků 1993) mu přinesla ústřední postava cynického tuláka Johnnyho ve film. studii odcizené londýnské společnosti "Naked" - Nahý (r. M. Leigh). Nelze pominout ani další vynikající filmy, které byly "před Johnnym", jako například drama z vojenského prostředí "Resurrected" (Vzkříšený) z roku 1988, nebo televizní film"Journey to Knox" (Cesta do Knox) z roku 1991, kde hraje mladého muže, upoutaného na invalidní vozík.
Výrazné role vytvořil zejm. v historických filmech americké i francouzské provenience: prostopášný francouzský básník Paul Verlaine, který neustále opouští manželku (Romane Bohringerová) zmítán bouřlivým milostným vztahem s mladým básníkem Rimbaudem (Leonardo DiCaprio), v životopisném dramatu Úplné zatmění (r. A. Hollandová); obětavý lékař a kvaker John Pearce v přepisu románu Rose Tremainové z období restaurace v Anglii 17. století Čas smyslnosti (r. M. Hoffman); nelítostný král Einon v legendě Dračí srdce (r. R. Cohen).
Přestože se ve druhé pol. 90. let objevuje nejčastěji v hollywoodských produkcích, hlavní role dostává spíš od evropských tvůrců: osamělý klavírista Jason Kinsky, o jehož vztahu s mladou africkou služebnou Shandurai (Thandie Newtonová) vypráví drama podle knihy Jamese Lasduna V obležení (r. B. Bertolucci) - u nás film vyšel pod názvem "Spoutaná".
Je scenáristou, režisérem, autorem hudby a producentem krátkého hraného snímku o setkání policisty (Robert Pugh) a delikventní dívky (Kathy Burkeová) na sklonku noci Hello, Hello, Hello (1995; nominace na cenu BAFTA). Věnuje se také psaní, malířství a hudbě. V roce 2007 publikoval svůj první román, černou komedii "Late Hector Kipling", který sklidil velký úspěch u čtenářů i u kritiků.
Jeho manželkou byla krátce welšská režisérka Sara Sugarmanová. V současné době žije s britskou herečkou Annou Friel, s níž má dceru Gracii (nar. v červenci 2005).
Za svoji "účast" v erotickém thrilleru "Základní instinkt 2" byl nominován na anti-cenu Razzie za nejhorší herecký výkon roku.
Mnohem lepší byl snímek "Vnitřní život Martina Frosta" (The Inner Life of Martin Frost) režiséra Paula Austera z roku 2007, vyprávějící příběh spisovatele, který se rozhodl relaxovat v prázdném domě na venkově. Jednoho rána se probudí a najde ve svojí posteli úplně cizí ženu. Neznámá se stává jeho inspirující múzou.
Nejčerstvějším z jeho filmografie je film "Chlapec v pruhovaném pyžamu" (The Boy in the Striped Pajama), kde Thewlis ztvárnil tatínka desetiletého Bruna a zároveň velitele koncentračního tábora. V našich kinech by se měl snímek údajně objevit v březnu 2008.
Po desetileté pauze přijal také jednu televizní roli, v seriálu "The Street", kde hraje identická dvojčata Harryho a Joea. Když Harry nečekaně zemře, Joe přebírá jeho identitu.
V roce 2008 přijal Thewlis roli lékaře ve filmu Veronika Decides to Die Film Veronika chce zemřít režisérky Emily Young, podle mezinárodního bestselleru Paula Coelho.

Filmografie

2009Yellow Mark, The
2008Boy in the Striped Pyjamas, The
Harry Potter a Princ dvojí krve
2007Harry Potter a Fénixův řád
2006Satan přichází
Základní instinkt 2
2005Království nebeské
Neviditelné děti
Nový svět
2004Harry Potter a vězeň z Azkabanu
2003Cheeky
Timeline - proud času
2002"Dinotopie" (TV seriál)
D.I.Y. Hard
2001Goodbye Charlie Bright
Hamilton Mattress (TV film)
2000Endgame (TV film)
Mistr zázraků (TV film)
Nejlepší gangster
1999Love Story (TV film)
Whatever Happened to Harold Smith?
1998Big Lebowski
Divorcing Jack
Obležení / Spoutaná
1997Panna nebo orel
Sedm let v Tibetu
1996Dračí srdce
Jakub a obří broskev
Ostrov Dr. Moreau
1995Čas smyslnosti
Úplné zatmění
1994"Dandelion Dead" (TV seriál)
Krasavec Beauty
1993Hlavní podezřelý: Divné chutě (TV film)
Nahý
Proces
1992Black and Blue (TV film)
Posedlost
1991Journey to Knock (TV film)
Screen One: Filipina Dreamgirls (TV film)
Strach ze tmy
1990Oranges Are Not the Only Fruit (TV film)
Život je sladký
1989"Bit of a Do, A" (TV seriál)
Resurrected
Skulduggery (TV film)
1988Little Dorrit
Vroom
1987Road
Short and Curlies, The (TV film)
1986"Singing Detective, The" (TV seriál)
1985"Valentine Park" (TV seriál)

// Životopis Richarda //

18. července 2008 v 21:28
Richard Griffiths
Richard Griffiths se narodil 31. července 1947 ve městě Thornbaby-on-Tees v Anglii. Jeho otec pracoval jako ocelářský dělník a jeho matka jako úřednice v supermarketu. Dostalo se mu katolické výchovy. Jelikož jeho rodiče byli neslyšící, naučil se v ranném věku znakovou řeč, aby s nimi mohl lépe komunikovat. Ve svém dětství se pokusil mnohokrát utéci z domova. Ze školy odešel už ve svých 15 letech a chvíli pracoval jako poslíček, ale jeho šéf ho nakonec přesvědčil, aby se vrátil zpět do školy. Po návratu do školy se rozhodl navštěvovat dramatickou třídu na Stockton & Billingham College. Poté pokračoval ve svém vzdělání v dramatickém odvětví na Manchester Polytechnic School of Drama (nynější název této školy je Manchester Metropolitan University School of Theatre).
Po dokončení studia Griffiths získal práci v rádiu BBC. Zároveň však pracoval v malých divadlech, občas hrál a občas zastával funkci manažera. Svou reputaci si tehdy vystavěl jako shakespearovský herec, zahrál si totiž policistu v Komedii plné omylů a Falstaffa ve Veselých paničkách Windsorských, a také roli krále v Jindřichovi VIII. Nakonec se usadil v Manchesteru a začal dostávat své první velké hlavní role v divadle. To mělo za následek, že si ho všimla televizní produkce, a tak začal dostávat role v televizi. Jeho první televizní role přišla v roce 1974 v jedné z epizod seriálu CROWN COURT. O rok později už se však objevuje ve svém prvním filmu TO BY SE ZVĚROLÉKAŘI STÁT NEMĚLO. V roce 1976 postihl Richarda Griffithse zármutek nad ztrátou blízkých, protože v tomto roce mu zemřeli oba rodiče.
Do roku 1980 se potom objevil ještě v několika málo seriálech a televizních filmech. Rok 1980 je však pro Griffithse důležitý hlavně po osobní stránce. V tomto roce se totiž oženil s Heather Gibson, jejichž manželství trvá dosud. Od tohoto roku se také objevil v několika zajímavých filmech, jako jsou SUPERMAN 2 (1980), RAGTIME, OHNIVÉ VOZY či FRANCOUZOVA MILENKA (vše 1981). Objevil se také ve velmi ceněném oscarovém snímku GÁNDHÍ (1982). V roce 1982 získal jednu z hlavních rolí ve čtyřdílné sérii televizní stanice BBC s názvem BIRD OF PREY. K této sérii se pak vrátil ve stejné roli o dva roky později, série se jmenovala BIRD OF PREY 2 a byla taktéž čtyřdílná. Od této doby se stal více vyhledávaným hercem a vytvořil mnoho rolí, za zmínku určitě stojí snímky SOUKROMÁ SLAVNOST (1984), BLÁZNIVÁ APOKALYPSA (1986) či WITHNAIL & I (1987). Jeho asi největší seriálovou rolí je policista Henry Crabbe, kterého ztvárnil v seriálu PIE IN THE SKY. Tento seriál se točil od roku 1994, má celkem 5 sérií a Richard Griffiths se objevil ve všech 40 dílech. Není divu, vždyť tato role byla vytvořena přímo pro něho.
Ve filmu a televizi poté vytvořil ještě další role, ale jeho největší úspěchy přišly až po roce 2000. Richard Griffiths patří mezi herce, kteří už od začátku patří do maratónu nazvaného Harry Potter. Získal roli Vernona Dursleyho, strýčka Harryho Pottera, u nějž tento malý čaroděj bydlí. Richard Griffiths se dosud objevil zatím ve čtyřech filmech z pěti. Chyběl pouze ve čtvrtém dílu série, protože kniha byla moc dlouhá a muselo se zkracovat, a tak se na Dursleyovi nedostalo. Griffithse to tehdy dost zklamalo a pokoušel se přesvědčit autorku, aby jemu a jeho filmové manželce, kterou hraje Fiona Shaw, připsala do filmu alespoň jednu scénu. Ta mu však nevyhověla, a Richard Griffiths se tak objevil znovu až v pátém díle. Jak to bude s jeho postavou dále zatím není jasné. Šestý díl se momentálně točí a předběžně to vypadá, že Griffiths se v něm neobjeví, a o sedmém dílu se zatím skoro nic neví. Ale i tak Harry Potter zajistil Griffithsovi pozornost a slávu po celém světě.
Griffiths však zazářil i v divadle. V roce 2004 se ujal role učitele Hectora ve hře Alana Bennetta s názvem The History Boys. A v této roli nadchnul diváky i kritiky, a to jak v Londýně, tak i na Broadwayi ve Spojených státech, kam se hra po obrovském úspěchu přesunula. Tato role mu vynesla celkem pět divadelních cen. Za svůj výkon se tak stal držitelem Laurence Olivier Award, Drama Desk Award, Outer Critics Circle Award, Tony Awards a Evening Standard Theather Award. Není proto divu, že po takovém velkém úspěchu byla tato hra zfilmována a Richard Griffiths si svou roli zopakoval i na filmovém plátně. Film má totožný název jako divadelní hra (THE HISTORY BOYS) a premiéru měl v říjnu 2006. Český distributor tento film uvedl na DVD pod názvem ŠPRTI. Za tento snímek si Griffiths vysloužil i několik nominací na filmové ceny. Avšak ani cenu BAFTA, ani Chlotrudis Award, ani Cenu londýnských kritiků nezískal. Zároveň toto není jediná zajímavá divadelní role Richarda Griffithse. V současnosti exceluje v londýnském Gielgud Theatre v divadelní hře od Petera Shaffera s názvem Equus, kde hraje po boku Daniela Radcliffa, se kterým se již setkal právě v Harry Potterovi.
Zatím posledním Griffithsovým dokončeným snímkem je televizní film BALLET SHOES z roku 2007. V současnosti Richard Griffiths pracuje na animovaném filmu JACKBOOTS ON WHITEHALL, kde dabuje postavu Hermanna Goeringa, a dále pracuje na snímku BEDTIME STORIES, kde hlavní roli hraje Adam Sandler. Samozřejmě se i nadále věnuje také hraní v divadle, v létě se navíc hra Equus přesouvá do Spojených států na prkna Broadwaye a Richard Griffiths u toho samozřejmě bude. Každopádně je jisté, že rejstřík rolí tohoto herce je velmi bohatý a uvidíme, v jakých rolích nás ještě zaujme a překvapí

Filmografie

2008Jackboots on Whitehall
2007Ballet Shoes (TV film)
Harry Potter a Fénixův řád
2006Venuše
Šprti
2004Harry Potter a vězeň z Azkabanu
Krása na scéně
2002"Tlc" (TV seriál)
Harry Potter a tajemná komnata
Jeffrey Archer: The Truth (TV film)
2001Harry Potter a Kámen mudrců
2000"Gormenghast" (TV seriál)
Christmas Glory 2000 (TV film)
Vatel
1999"Hope & Glory" (TV seriál)
Ospalá díra
1998In the Red (TV film)
Ted & Ralph (TV film)
1997"Svět Petra Králíčka a jeho přátel" (TV seriál)
1995Smích ze záhrobí
1994"Pie in the Sky" (TV seriál)
Breed of Heroes, A (TV film)
Hlídat Tess
1992Mr. Wakefield's Crusade (TV film)
Sveďte to na poslíčka
1991Bláznivá střela 2 a 1/2: Vůně strachu
Král Ralph
1989Goldeneye: The Secret Life of Ian Fleming (TV film)
1988"Kind of Living, A" (TV seriál)
Audience with Victoria Wood, An (TV film)
1987"Ffizz" (TV seriál)
"Marksman, The" (TV seriál)
Casanova (TV film)
Withnail & I
1986Bláznivá apokalypsa
Šanghajské překvapení
1984Bird of Prey 2 (TV film)
Soukromá slavnost
Tarzan / Příběh Tarzana, pána opic
1983Park Gorkého
1982"Whoops Apocalypse" (TV seriál)
Bird of Prey (TV film)
Five Minute Films, The (TV film)
Gándhí
Merry Wives of Windsor, The (TV film)
Nemocnice Britannia
World Cup: A Captain's Tale, The (TV film)
1981Francouzova milenka
Ohnivé vozy
Ragtime
1980Breaking Glass
Superman 2
1979"Nobody's Perfect" (TV seriál)
1978Comedy of Errors, The (TV film)
1975
To by se zvěrolékaři stát nemělo// Životopis Julie //

18. července 2008 v 21:05
Julia Walters
Vyrůstala se dvěma bratry v dělnické rodině. Kvůli herectví opustila profesi ošetřovatelky. Po třech letech hereckých studií na Polytechnické škole v Manchesteru se na rok připojila k divadelnímu souboru Stables Theatre, pak získala angažmá v liverpoolském divadle Everyman Theatre. Od 1976 působila na londýnských scénách ve West Endu (Garrick, Royal Court, Bush Theatre, Hampstead, Hammersmith, ICA, Warehouse, Piccadilly), kde účinkovala např. ve hrách Sama Sheparda Láskou posedlí, Terrence McNallyho Frankie a Johnny, Williama Shakespeara Macbeth a Tennessee Williamse Tetovaná růže.
Před film. kamerou debutovala mimořádně zdařile úlohou kadeřnice Rity Whiteové, toužící po vzdělání, v adaptaci divadelní komedie Willyho Russella Rita (r. L. Gilbert) Za tuto roli dělnické manželky, kterou úspěšně ztělesnila předtím i na londýnských i regionálních jevištích, dostala cenu BAFTA 1983, Zlatý glóbus 1983 a také oscarovou nominaci. Dalšími výraznými postavami, jež jí vynesly alespoň nominace na ceny BAFTA, byly bordelmamá v hořké komedii podle skutečného příběhu Osobní služby (r. T. Jones) a životem zklamaná Vera v příběhu několika hospodyněk, které se učí stepovat, Přidat do kroku (r. L. Gilbert).
Po delší době se připomněla výraznou úlohou učitelky baletu Wilkinsonové, za jejíž ztvárnění v tanečním dramatu Billy Elliot (r. S. Daldry) získala cenu BAFTA 2000 a byla nominována na Oscara 2000, Zlatý glóbus 2000 a na Evropskou film. cenu 2000. Často vystupovala v TV, kde dosáhla popularity ve dvojici s autorkou a zpěvačkou Victorií Woodovou (mj. revue Talent a seriál Wood and Walters).
Vytvořila také postavu matky v první sezóně sitcomu Tajný deník Adriana Molea a jednu z hlavních rolí v dramatickém seriálu ze zákulisí komunální politiky GBH (1991, Velké britské prázdniny). Za divadelní činnost obdržela Řád britského impéria (O.B.E.; 1999).
Filmografie


2009Harry Potter a Princ dvojí krve
2008David Copperfield
Mamma Mia!
2007Harry Potter a Fénixův řád
Vášeň a cit
2006Lekce řízení
2005Ředitelka (TV film)
Soumrak nad Jižní Afrikou
2004Harry Potter a vězeň z Azkabanu
Mickybo a já
2003"Canterburské povídky" (TV seriál)
Holky z kalendáře
Návrat (TV film)
2002Harry Potter a tajemná komnata
Murder (TV film)

Tři sestry a jeden pohřeb
2001Cesta domů / Cizí příbuzní (TV film)
Comic Relief: Say Pants to Poverty (TV film)
Harry Potter a Kámen mudrců
2000All Forgotten
Billy Elliot
Victoria Wood with All the Trimmings (TV film)
1999Julie Walters Is an Alien in New York (TV film)
"Oliver Twist" (TV seriál)
Wetty Hainthropp Investigates (TV film)
1998"Dinnerladies" (TV seriál)
Girls' Night
Jack and the Beanstalk (TV film)
"Talking Heads 2" (TV seriál)
Titanic Town
1997Bathtime
"Melissa" (TV seriál)
1996Brazen Hussies (TV film)
Intimate Relations
1995"Jake's Progress" (TV seriál)
1994Bambino mio (TV film)
Kde chybějí slova (TV film)
Pat and Margaret (TV film)
Requiem Apache (TV film)
Sister My Sister
1993Clothes in the Wardrobe (TV film)
1992Gerald nebo Geraldina?
Victoria Wood's All Day Breakfast (TV film)
1991"GBH" (TV seriál)
Stepping Out
1990Mackie Messer
1989Killing Dad
1988Audience with Victoria Wood, An (TV film)
Buster
1987Personal Services
Prick Up Your Ears
"Talking Heads" (TV seriál)
1986"Acorn Antiques" (TV seriál)
Birthday Party, The (TV film)
1985Car Trouble
Dítě snů
"Secret Diary of Adrian Mole Aged 13 3/4, The" (TV seriál)
"Victoria Wood: As Seen on TV" (TV seriál)
1984"Love and Marriage" (TV seriál)
She'll Be Wearing Pink Pyjamas
Unfair Exchanges (TV film)
1983Rita / Rita se vzdělává
1982"Boys from the Blackstuff" (TV seriál)
Intensive Care (TV film)
"Wood and Walters" (TV seriál)
1981Days at the Beach (TV film)
Happy Since I Met You (TV film)
Nearly a Happy Ending (TV film)
1979Talent (TV film)
1978Me! I'm Afraid of Virginia Woolf (TV film)


// Nová fotka k Hp6 //

18. července 2008 v 10:55
Křiklan dává Harrymu vyhraný Felix felicis...


// Malý Rupert :-D //

17. července 2008 v 19:21

// Horský troll //

17. července 2008 v 17:49
Horský troll
Horský troll neboli zlý obr je dvanáct stop vysoký, kůži má matně, žulově šedou, jeho veliké neohrabané tělo vypadá skoro jako bludný balvan a nahoře na něm sedí malá lysá hlava, připomínající kokosový ořech. Má krátké nohy, silné jako tři stromy dohromady, a ploská, rohovitá chodidla. Většina trollů v ruce drží veliký dřevěný kyl, kteří vláčí po podlaze, protože má tak dlouhé paže. Trollové jsou až neskutečně tupí, ale jsou velmi nebezpeční, zvlášťě dospělý troll. Harry a Ron se sním vypořádali v prvním ročníku, kdy Hermioně zachránili život. Ron použil vznášející kouzlo a zvedl Trollův kyl do vzduchu, který ho potom bacil do hlavy a troll byl omráčený. Po této události se z Harryho, Rona a Hermiony stali nerozluční kamarádi.

// Photoshoty //

17. července 2008 v 15:35

// Tapety postav z Hp5 //

17. července 2008 v 14:25