Červen 2008

// Životopis Dana //

30. června 2008 v 18:04
Daniel Jakob Radcliffe
Zvědavost, věrnost, potřeba spravedlnosti a talent na průšvihy. Tohle všechno jsou vlastnosti, které charakterizují nadaného bradavického kouzelníka Harryho Pottera a k nimž se hlásí i tento mladý ambiciózní herec. Daniel se chtěl stát hercem už v pěti letech, ale jeho rodiče (matka Marcia Gresham - castingová režisérka, a otec Alan Radcliffe - literární agent), kteří se sami pohybovali ve světě filmu s tím nespěchali. A pak se to díky rodičům i náhodě stalo! Jednou, když šla rodina na londýnské představení, potkali se tam s producenty Davidem Haymanem a Stevem Klovesem. Pak už jen přišla pozvánka na konkurz, který Daniel samozřejmě vyhrál.
Začátky natáčení pro něj však nebyly tak jednoduché, jak doufal. Často měl potíže vyjádřit ty správné emoce, aby byly vidět na jeho výrazu. Řešil to tím, že se snažil myslet na nějakou píseň nebo knížku. S přibývajícími filmovými zkušenostmi to začíná fungovat. Dokonce už i v knížkách Rowlingové našel zalíbení, čím víc je čte, tím víc nachází podobností mezi sebou a teenagerovskou postavou. Do jeho skromné sbírky rolí patří i ta z adaptace románu Charlese Dickense DAVID COPPERFIELD (1999) a malá role v akčním thrilleru AGENT Z PANAMY (2001). Být hercem se mu líbí, ale také si dovede představit, že jednou by mohl film, v němž hraje, taky napsat a režírovat. Kdo ví, jestli Harry Potter zůstane jeho jedinou životní rolí...
Filmografie
2010Harry Potter and the Deathly Hallows
2008Harry Potter a Princ dvojí krve
2007December Boys
Harry Potter a Fénixův řád
My Boy Jack (TV film)
2005Foley & McColl: This Way Up (TV film)
Harry Potter a Ohnivý pohár
2004Harry Potter a vězeň z Azkabanu
2002Harry Potter a tajemná komnata
2001Agent z Panamy / Krejčí z Panamy
Comic Relief: Say Pants to Poverty (TV film)
Comic Relief Short Pants (TV film)
Harry Potter a Kámen mudrců
1999David Copperfield (TV film

// Životopis Ruperta //

30. června 2008 v 17:45
Rupert Michael Grint
Rupert Grint je herec, který se narodil v anglickém městečku Hertfordshire a už po páté se ujímá role nejmladšího z bratrů Weasleyových, přítele Harry Pottera - Rona. Jakkoli byla role v Harry Potter a Kámen mudrců jeho vůbec první zkušeností s profesionálním herectvím, jeho přirozený talent mu zajistil mezinárodní uznání kritiků i řadových diváků a také nominaci britského Critic's Circle na cenu Best Newcomer.
Mimo prvního Harryho Pottera si zahrál po boku Simona Callowa a Stephena Fry roli šíleného profesora ve snímku Petera Hewitta Prďoši. a samozřejmě se objevil v Harry Potter a Tajemná komnata, Harry Potter a vězeň z Azkabanu a Harry Potter a Ohnivý Pohár. Rupert je nejstarší z pěti dětí a tvrdí, že má s Ronem mnoho společného, zejména pak neukojitelnou chuť na sladkosti. Před tím, než získal roli Rona Weasleyho, hrál pouze ve školních produkcích a ochotnických spolcích.
Z jeho rolí jmenujme například gangstera Roostera ve hře Annie, roli v představení Peter Pan a postavu Rumplestiltskina v Grimm Tales. Od té doby, co se před několika lety poprvé představil publiku jako roztomilý a legrační Weasleyovic kluk, po všech stránkách vyrostl a nyní je z něj sedmnáctiletý mladý muž. Když jej nenajdeme na placu při natáčení, nejraději hraje golf. Ve škole má Rupert rád kreslení, během natáčení nakreslil například podobiznu herce Alana Rickmana, který hraje profesora Snapea.
Filmografie
2010Harry Potter and the Deathly Hallows
2008Harry Potter a Princ dvojí krve
2007Harry Potter a Fénixův řád
2006Lekce řízení
2005Harry Potter a Ohnivý pohár
2004Harry Potter a vězeň z Azkabanu
2002Harry Potter a tajemná komnata
Prďoši
2001Harry potter a Kámen mudrců

// Životopis Emm //

30. června 2008 v 17:05
Emma Charlotte Duerre Watson
Narodila se v Paříži jako Emma Charlotte Duerre Watson. Jméno má po babičce, příjmení po anglickém tátovi Chrisovi a maminka Jacqueline pochází z Francie. Oba rodiče jsou právníci. Když bylo Emmě pět, přestěhovali se do Anglie, ale brzy se rozvedli. Emma žije v Oxfordu s matkou a o tři roky mladším bratrem Alexem. Za otcem jezdí do Londýna.
Na škole jí od malička bavilo drama, kreslení a sport. Předtím, než byla objevena pro filmovou sérii HARRY POTTER, chodila vlastně jen do dramatického kroužku a v sedmi letech vyhrála recitační soutěž. Už za dva roky se ale s pár kamarády z kroužku zůčastnila castingu, a po několika týdnech jí pozvali do jedné místonosti s Rupertem Grintem a oznámili oběma, že byli do filmu vybráni coby nejlepší kamarádi Harryho.
Přirozenou barvou vlasů 'špinavá blondýnka' si roli Hermiony Grangerové, studijně založené dívky, zahrála poprvé už v deseti letech. Od té doby se sedmidílná série každým rokem rozrůstá o nový snímek a Emma si tak zahrála už v pěti potterovských filmech. Za "TAJEMNOU KOMNATU" a "VĚZNĚ Z AZKABANU" získala dvakrát prestižní cenu AOL Award v kategorii Nejlepší herečka ve vedlejší roli. Za roli ve "Vězňovi" získala také díky čtenářům časopisu Total Film cenu Best New Performer. Emma souběžně studuje dívčí školu Headington v Oxfordu a říká o sobě: "Tohle je můj život: Žiju dvě hodiny cesty od studia, v Oxfordu, takže vstávám v šest ráno a do devíti do večera jsem pryč, a takhle to dělám jedenáct měsíců v roce."
Ve vzácném volném čase se věnuje svým oblíbeným sportům - pozemnímu hokeji a tenisu. Také sleduje modu, poslouchá hodně muziku a snaží se věnovat svým přátelům. Chce vystudovat univerzitu, což jí umožní finanční prostředky z filmů. Protože jí však baví mnoho věcí, musí si ještě obor vybrat. Také nemá jasno, zda bude pokračovat v herecké kariéře.
Filmografie
2008Harry Potter a Princ dvojí krve
Tale of Despereaux
2007Ballet Shoes (TV film)
Harry Potter a Fénixův řád
2005Harry Potter a Ohnivý pohár
2004Harry Potter a vězeň z Azkabanu
2002Harry Potter a tajemná komnata
2001Harry Potter a Kámen mudrců

//Tapety BA//

30. června 2008 v 9:18