Květen 2008

// Tapety Hp1 //

18. května 2008 v 11:13

/ Dursleyovi /

16. května 2008 v 22:11
Vernon Dursley
Vernon Dursley je protivný a nenávistivý strýc Harryho, manžel Petunie, táta Dudleyho a bratr Marge. Je to obézní muž s knírkem, který nemá skoro žádný krk. Je hlavou rodiny a často Harrymu vyhrožuje, ale s Petunií Dudleyho spíš rozmazluje. Řídí firmu jménem Grunnings, ve které se vyrábějí vrtačky. Vernon je mudla jako jeho celá rodina a nesnáší jakékoli kouzelné věci a především Harryho, kterého se ujali, když mu byl rok. Jeho nenávist k Harrymu je tak velká, že na začátku pátého dílu ho chtěl vyhodit z domu i když věděl, že mu hrozí smrtelné nebezpečí a také ho nechtěl v druhém dílu pustit do Bradavic. V sedmém dílu, když se sním loučil, tak mu skoro podá ruku, ale kvůli své nenávisti k němu a k magii od toho upustí. Je naznačeno, že po této události už nikdy Vernon Harryho neviděl.
Dudley Dursley
Dudley Dursley je jediný syn Vernona a Petunie Dursleyových, Harryho jediný bratranec. Je popisován jako velmi velký, blonďatý chlapec, který byl od malička velmi rozmazlován svými rodiči. Harryho nemá rád a je k němu sprostý a krutý. Velký, sprostý, agresivní a sobecký, ale když chce něco po svých rodičích ví, jak toho dosáhnout a dokáže být zdvořilý a hodný. S Harrym chodili do stejné školy, kde se Dudley zasadil o to, aby Harryho neměl nikdo rád, napadal ho se svou partou. Nikdo si totiž nechtěl Dudleyho znepřátelit. Každý se ho totiž bál kvůli jeho síle a velikosti. Harry ho nejdříve popisuje jako velké prase v paruce, později tvrdí, že dosáhl velikosti mladé kosatky. Později je o něm uvedeno, že začal boxovat, kouřit a spolu se svou partou týrat malé děti. V pátém díle Harryho a Dudleyho napadnou mozkomorové, které poslala Dolores Umbridgeová. Dudley zkolabuje a Harry ho zachrání Patronovým zaklínadlem a odvede ho domů. Dudley si nejdřív myslí, že Harry přivolal mozkomory, ale v sedmén díle zjístí, že mu Harry vlastně zachránil život a tak jako jediný Harrymu při loučení podá ruku a popřeje mu hodně štestí. Později je uvedeno, že Dudley a Harry se nadále stýkali, Dudley měl děti, které se navzájem s Harryho dětmi neměly rády, ale znaly se a když se setkali společně, seděli v trapném tichu.
Petunie Dursleyová
Petunie Dursleyová (roz. Evansová) je teta Harryho, máma Dudleyho a manželka Vernona. Je popisovaná jako hubená blondýna s téměř koňským obličejem a velmi dlouhým krkem, který používá k tomu, aby špehovala své sousedy. Celá její rodina, včetně jí, byli mudlové, kromě její sestry Lily, na kterou podle jejích slov byli rodiče velmi hrdí, jen ona poznala, jaká je zrůda. V sedmém díle ale vyjde najevo, že Petunie své sestře záviděla a chtěla se do Bradavic dostat také, dokonce napsala dopis Brumbálovi. Brumbál jí velmi zdvořile odepsal, že ji bohužel přijmout nemůže a od té doby začala Petunie nenávidět svou sestru a všechno magické. V dopise, který Lily Potterová psala Siriusi Blackovi, se Lily zmiňuje o tom, že Harry rozbil vázu od Petunie a dodáva, že jí není škoda. To napovídá, že sestry byly v té době stále v kontaktu a dokonce si posílaly dárky, i když byl jejich vztah chladný. Dursleyovi dávali dárky později i Harrymu, i když nikdy nebyly nějak hezké či cenné. V pátém díle Petunie dostane Huláka od Brumbála, díky němuž zabrání Vernonovi, aby Harryho vyhodil z domu. V rozhovoru po tomto dopise vyjde najevo, že Petunie ví o kouzelnickém světě více, než se myslelo - ví co jsou to mozkomorové a Azkaban. Když se se svým synovcem v sedmém díle loučí, skoro mu popřeje hodně štěstí, ale kvůli své nenávisti magie to nedokáže. Je naznačeno, že se poté už nikdy neviděli.
Marge Dursleyová
Marjorie "Marge" Dursleyová je sestra Vernona Dursleyho a je popisována jako velmi podobná svému bratrovi - velká žena, skoro žádný krk, knírek. Ačkoliv nebyla Harryho pokrevní příbuzná, musel jí říkat teto. Žije na venkově, kde chová buldoky. Občas navštěvuje Zobí ulici a každá její návštěva zůstala v Harryho paměti spojená s její krutostí k němu. Díky Petunii a Vernonovi věří tomu, že je Harry strašný kluk a měl stejné rodiče. Během její návštěvy ve třetím díle ji Harry nafoukl, když urážela jeho matku, a kvůli tomu utekl od Dursleyových. Ministerstvo kouzel ji navrátilo do normálu a upravilo jí paměť.

/ Longbottomovi /

16. května 2008 v 18:07
Frank a Alice Longbottomovi
Frank Longbottom a Alice Longbottomová jsou rodiče Nevilla. Spolu s Alastorem Moodym byli prý nejlepšími bystrozory, jaké ministerstvo kouzel, kdy mělo. Do roku 1981 se podle Brumbála, stejně jako Harryho rodiče, utkali třikrát s Voldemortem. Jejich úspěchy byly ukončeny, když byli zajati Smrtijedy krátce po Voldemortově pádu a mučeni kletbou Cruciatus několika smrtijedy v čele s Belatrix Lestrangeovou. To je dohnalo k šílenství a museli být zavřeni do nemocnice svatého Munga, na oddělení 49, protože ztratili rozum. Neville byl kvůli tomu vychováván svou babičkou z otcovy strany. Ani jeden z nich svého syna nepozná, ale Alice ví, že je to někdo koho má ráda. Alice mu dává dárky v podobě obalů od žvýkaček. Jeho babička, Frankova matka, ho nabádá ať je vyhazuje, ale zdá se, že Neville si schovává každý kousek, který může.
Neville Longbottom
Neville Longbottom je jediným synem Franka a Alice Longbottomových. Je popisován jako chlapec s kulatým obličejem. Navštěvuje Bradavice a byl zařazen do Nebelvírské koleje. Neville se narodil jeden den před Harrym a mohl tak být aktérem věštby, kterou pronesla profesorka Trelawneyová o Harrym a Voldemortovi.


// Azkaban //

15. května 2008 v 20:46
Azkaban
Věznice se nachází na ostrově uprostřed Severního moře, proto je velmi těžké z ní uprchnout. Trestance zde střeží mozkomorové - stvůry, které vysávají z lidí štěstí a všechny veselé vzpomínky. Vězni jsou nuceni znovu a znovu prožívat nejhorší okamžiky svého života, mnoho z nich proto brzy propadne zoufalství a zemře, jiní zešílí.